EEE-HBE101UAP
Mfr.Part #
EEE-HBE101UAP
Description
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
Stock
743
In Stock :
743
Aluminum Electrolytic Capacitors
Packing Method :
TR, 15 INCH
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Ripple Current @ Low Frequency :
100mA @ 120Hz
Height :
6.2mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Aluminum
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
8.3mm
Width :
8.3mm
Size Code :
3333
REACH SVHC :
Unknown
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
8mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
100mA
Tolerance :
±20%
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Mount :
PCB, Surface Mount
Ripple Current (AC) :
100mA
Capacitance :
100μF
Ripple Current @ High Frequency :
170mA @ 10kHz
Tan Delta :
0.16
Published :
2010
Voltage :
25V
Terminal Finish :
TIN/TIN BISMUTH
Datasheets
EEE-HBE101UAP
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-HBE101UAP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C, Package / Case:Radial, Can - SMD, Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, Voltage:25V, EEE-HBE101UAP pinout, EEE-HBE101UAP datasheet PDF, EEE-HBE101UAP amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-HBE101UAP ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic EEE-HBE101UAP
HB 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 100mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD