EEE-HB1HR22AR
Mfr.Part #
EEE-HB1HR22AR
Description
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD
Tolerance :
±20%
Tan Delta :
0.12
Ripple Current @ Low Frequency :
2mA @ 120Hz
No
Terminal Finish :
TIN/TIN BISMUTH
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
3.4mA @ 10kHz
Surface Mount Land Size :
0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
Diameter :
4mm
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
5.5mm
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Height Seated (Max) :
0.228 5.80mm
Voltage :
50V
Ripple Current :
2mA
Capacitance :
0.22µF
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height :
5.8mm
Width :
4.3mm
Datasheets
EEE-HB1HR22AR
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-HB1HR22AR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:Radial, Can - SMD, Voltage:50V, Operating Temperature:-40°C~105°C, EEE-HB1HR22AR pinout, EEE-HB1HR22AR datasheet PDF, EEE-HB1HR22AR amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-HB1HR22AR ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic EEE-HB1HR22AR
HB 0.22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 2mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD