EEE-HA1V330AP
Mfr.Part #
EEE-HA1V330AP
Description
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
Voltage - Rated DC :
35V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Tolerance :
±20%
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Height :
6.2mm
Length :
9.5mm
Leakage Current :
0.01155mA
Capacitance :
33μF
Tan Delta :
0.14
JESD-609 Code :
e3/e6
Width :
8.3mm
Ripple Current :
84mA
Size Code :
Ripple Current @ High Frequency :
142.8mA @ 10kHz
Diameter :
8mm
Ripple Current @ Low Frequency :
84mA @ 120Hz
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Terminal Finish :
TIN/TIN BISMUTH
Datasheets
EEE-HA1V330AP
Panasonic EEE-HA1V330AP
HA 33μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 84mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD