EEE-FN1K330P
Mfr.Part #
EEE-FN1K330P
Package / Case
SMD,8x10.2mm
Description
CAP ALUM 33UF 20% 80V SMD
Aluminum Electrolytic Capacitors
Ripple Current :
130mA
Product Width :
Product Length :
Product Height :
10.2mm
Qualification :
Package / Case :
SMD,8x10.2mm
Polarity :
Polar
ESR :
1.3Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance Tolerance :
± 20%
Capacitance :
33μF
Datasheets
EEE-FN1K330P
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FN1K330P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SMD,8x10.2mm, EEE-FN1K330P pinout, EEE-FN1K330P datasheet PDF, EEE-FN1K330P amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FN1K330P ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.