EEE-FN1E221V
Mfr.Part #
EEE-FN1E221V
Package / Case
SMD,8x10.5mm
Description
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Aluminum Electrolytic Capacitors
Subcategory :
Capacitors
Package / Case :
SMD,8x10.5mm
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
20 %
Series :
FN-V High
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Termination Style :
SMD/SMT
Capacitance Tolerance :
± 20%
Product Type :
Electrolytic Capacitors
RoHS :
Details
ESR :
0.16Ohm
Product Height :
10.5mm
Capacitance :
220μF
Ripple Current :
600mA
Product :
High Temp Electrolytic Capacitors
Product Length :
Length :
10.5 mm
Diameter :
8 mm
Brand :
Product Width :
Datasheets
EEE-FN1E221V
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FN1E221V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SMD,8x10.5mm, EEE-FN1E221V pinout, EEE-FN1E221V datasheet PDF, EEE-FN1E221V amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FN1E221V ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.