EDP65-15-MB2-100
Mfr.Part #
EDP65-15-MB2-100
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
Stock
50
In Stock :
50
Applications :
Medical
Series :
EDP65 (65W)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Base Product Number :
EDP65
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
Power (Watts) :
65 W
Current - Output (Max) :
4.3A
Size / Dimension :
5.34" L x 2.59" W x 1.46" H (135.6mm x 65.8mm x 37.1mm)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
32" (812.8mm)
Voltage - Output :
15V
Approval Agency :
CB, CE, cURus, FCC, UL
No Load Power Consumption :
210mW (Max)