ECX-P22CM-644.5313
Mfr.Part #
ECX-P22CM-644.5313
Description
XTAL OSC XO 644.5313MHZ LVPECL
Oscillators
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Bulk
6-SMD, No Lead
Supply Voltage :
2.5V
Fall Time-Max :
0.25ns
Mounting Type :
Enable/Disable
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Rise Time-Max :
0.25ns
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Max Supply Current :
68mA
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Frequency :
644.5313MHz
Frequency :
644.5313MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Symmetry-Max :
48/52%
Frequency Stability :
±25ppm