ECX-P22BN-48.000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECX-P22BN-48.000
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Frequency :
48MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
7 Weeks
Series :
ECSpressCON™ ECX-P
Output :
LVPECL
Mount :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Max Supply Current :
48mA
Rise Time-Max :
0.25ns
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±50ppm
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Height :
990.6μm
Fall Time-Max :
0.25ns
Packaging :
Bulk
Frequency :
48MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C