ECS-80-18-4X
Mfr.Part #
ECS-80-18-4X
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF TH
Crystals
Operating Frequency :
8MHz
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
0.003%
Frequency Tolerance :
±30ppm
Load Capacitance :
18pF
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Size / Dimension :
0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Published :
Frequency Stability :
±50ppm
Height :
3.5052mm
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Package / Case :
HC-49/US
Number of Pins :
49
Drive Level :
500 µW
Mount :
Through Hole
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm