ECS-60-20-4VX
Mfr.Part #
ECS-60-20-4VX
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 6.0000MHZ 20PF TH
Stock
668
In Stock :
668
Crystals
Frequency :
6MHz
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohm
Series :
HC-49USSX
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
L11.35XB5.0XH2.1 (mm)/L0.447XB0.197XH0.083 (inch)
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
11 Weeks
Published :
2011
Mount :
Through Hole
Operating Frequency :
6MHz
1 (Unlimited)
Tolerance :
0.003%
Package / Case :
HC-49/US
Frequency Stability :
±50ppm
Termination :
Radial
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Packaging :
Bulk
Drive Level :
500 µW
Size / Dimension :
0.447Lx0.197W 11.35mmx5.00mm
Load Capacitance :
20pF
Height :
2.1082mm