ECS-200-20-5P-TR
Mfr.Part #
ECS-200-20-5P-TR
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Drive Level :
500 µW
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohm
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
20MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm
Series :
CSM-7
Size / Dimension :
0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
Package / Case :
HC-49/US
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Tolerance :
0.003%
Operating Frequency :
20MHz
Physical Dimension :
L11.4XB4.8XH4.3 (mm)/L0.449XB0.189XH0.169 (inch)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Additional Feature :
Tape and Reel
Height :
4.2926mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Load Capacitance :
20pF