ECS-143-18-33-JGN-TR
Mfr.Part #
ECS-143-18-33-JGN-TR
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
Frequency Tolerance :
±20ppm
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
14.31818MHz
Frequency :
14.31818MHz
Published :
Frequency Stability :
±30ppm
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Drive Level :
100 µW
Series :
ECX-32
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Load Capacitance :
18pF