ECS-130-20-46X
Mfr.Part #
ECS-130-20-46X
Package / Case
HC-46/X
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 20PF TH
Product Category :
Crystals
Frequency :
13MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Series :
HC-46X
Height :
1.8034mm
Drive Level :
100 µW
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Frequency :
13MHz
Size / Dimension :
0.268Lx0.157W 6.80mmx4.00mm
Tolerance :
0.003%
Load Capacitance :
20pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Radial
Frequency Tolerance :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm