ECQ-V1J273JM2
Mfr.Part #
ECQ-V1J273JM2
Description
CAP FILM 0.027UF 5% 63VDC RADIAL
Radial
Lead Diameter :
500 µm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height :
6.8mm
Radiation Hardening :
No
Width :
3.2mm
Terminal Shape :
Wire
ECQ-V
Published :
Lead Pitch :
5mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
HTS Code :
Size Code :
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Capacitance :
0.027μF
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.307 7.80mm
Voltage - Rated DC :
63V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.295Lx0.126W 7.50mmx3.20mm