ECQ-V1H684JL9
Mfr.Part #
ECQ-V1H684JL9
Description
CAP FILM 0.68UF 5% 50VDC RADIAL
Size / Dimension :
0.287Lx0.256W 7.30mmx6.50mm
Size Code :
Height :
14mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Length :
7.3mm
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
5mm
Radiation Hardening :
No
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
PET
Terminal Shape :
Wire
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
0.68µF