ECQ-V1H563JLW
Mfr.Part #
ECQ-V1H563JLW
Description
CAP FILM 0.056UF 5% 50VDC RADIAL
Size / Dimension :
0.287Lx0.126W 7.30mmx3.20mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.056μF
Width :
3.2mm
HTS Code :
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e3
Size Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Length :
7.3mm
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5mm
Height :
9mm
Voltage - Rated DC :
50V