ECQ-V1H183JLW
Mfr.Part #
ECQ-V1H183JLW
Description
CAP FILM 0.018UF 5% 50VDC RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.126W 7.30mmx3.20mm
Lead Pitch :
5mm
Width :
3.2mm
Height :
9mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Length :
7.3mm
Tolerance :
±5%
Mount :
Capacitance :
0.018μF