ECQ-V1H153JL9
Mfr.Part #
ECQ-V1H153JL9
Description
CAP FILM 0.015UF 5% 50VDC RADIAL
Film Capacitors
Radiation Hardening :
No
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Mount :
Capacitance :
0.015µF
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Tolerance :
±5%
Size Code :
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
FILM CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Length :
7.3mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.287Lx0.126W 7.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Dielectric :
PET
Width :
3.2mm
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lead Pitch :
5mm
Packing Method :
TR
Height :
9mm