ECQ-V1H123JLW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECQ-V1H123JLW
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.012UF 5% 50VDC RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
9mm
Published :
Lead Pitch :
5mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Length :
7.3mm
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Termination :
PC Pins
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
0.012µF
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Series :
ECQ-V
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Shape :
Wire
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.126W 7.30mmx3.20mm
Tolerance :
±5%
Dielectric :
PET
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial
Dielectric Material :
Polyester, Metallized - Stacked
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Diameter :
500 µm
HTS Code :
Size Code :
Width :
3.2mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm