ECQ-V1473JMW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECQ-V1473JMW
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Depth :
3.2mm
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Height :
12mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
5mm
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Polyester, Metallized - Stacked
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Radial
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Size Code :
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
0.047µF
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
500 µm
Published :
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Series :
ECQ-V
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.295Lx0.126W 7.50mmx3.20mm