ECQ-V1103JM9
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECQ-V1103JM9
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 10000PF 5% 100VDC RAD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Lead Diameter :
500 µm
Size / Dimension :
0.295Lx0.126W 7.50mmx3.20mm
Size Code :
Series :
ECQ-V
Dielectric Material :
Polyester, Metallized - Stacked
Terminal Finish :
Tin (Sn)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Termination :
PC Pins
Dielectric :
PET
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
10000pF
Height :
12mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Packing Method :
TR
Radiation Hardening :
No
Lead Pitch :
5mm
Mounting Type :
Through Hole
Width :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm