ECQ-UBAF333MA
Mfr.Part #
ECQ-UBAF333MA
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 300VAC RADI
Lead Spacing :
15mm
Height :
10.5 mm
Maximum Operating Temperature (°C) :
110
Type :
Interference Suppression
Product :
Safety Film Capacitors
Capacitance Tolerance :
± 20%
Number of Pins :
2 Pin
Package :
Bulk
Lead Length (mm) :
Bulk
Base Product Number :
ECQ-UBAF333
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height - Seated (Max) :
0.433 (11.00mm)
Product Length (mm) :
18.5
Size / Dimension :
0.728 L x 0.236 W (18.50mm x 6.00mm)
Size (mm) :
18.5 X 6 X 10.5
Series :
ECQ-UB
Brand :
Construction :
Plastic Rectangular Can
Tolerance :
20%
Width :
6 mm
Lead Diameter (mm) :
0.6
Maximum Operating Temperature :
+ 110 C
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Wire Form :
Straight
Subcategory :
Capacitors
Product Depth (mm) :
6
Capacitance :
33000pF
Product Weight (g) :
1.7
Lead Diameter :
0.6 mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Capacitance Value :
0.033uF
Voltage Rating - DC :
Dielectric :
PP
Terminal Pitch (mm) :
15
ECCN (US) :
EAR99
Lead Style :
Cut
Termination Style :
Voltage Rating - AC :
300V
Product Category :
Film Capacitors
Voltage :
300VAC
Seated Plane Height (mm) :
10.5
Suppression Class :
X1
Features :
Termination :
PC Pins
Product Height (mm) :
10.5
Product Status :
Active
Length :
18.5 mm
Product Type :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification :
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Mounting :
Through Hole
Datasheets
ECQ-UBAF333MA
Introducing Film Capacitors Panasonic ECQ-UBAF333MA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Interference Suppression, Number of Pins:2 Pin, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, Voltage:300VAC, Operating Temperature:-40°C ~ 110°C, ECQ-UBAF333MA pinout, ECQ-UBAF333MA datasheet PDF, ECQ-UBAF333MA amp .Beyond Film Capacitors Panasonic ECQ-UBAF333MA ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.