ECQ-UAAV824S1
Mfr.Part #
ECQ-UAAV824S1
Description
CAP FILM 0.82UF 20% 310VAC RAD
Stock
385
In Stock :
385
Tolerance :
20%
Capacitance :
0.822µF
Length :
26 mm
Size / Dimension :
1.024 L x 0.551 W (26.00mm x 14.00mm)
Voltage :
310VAC
Product Height (mm) :
21
Product Length (mm) :
26
Width :
14 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Height - Seated (Max) :
0.846 (21.50mm)
Size (mm) :
26 X 14 X 21
Seated Plane Height (mm) :
21
Lead Diameter :
0.8 mm
Capacitance Value :
0.82uF
Lead Spacing :
22.5mm
Lead Diameter (mm) :
0.8
Capacitance Tolerance :
± 20%
Number of Pins :
2 Pin
Height :
21 mm
Terminal Pitch (mm) :
22.5
Base Product Number :
ECQ-UAAV824
Product Depth (mm) :
14
Voltage Rating - AC :
310V
Datasheets
ECQ-UAAV824S1
Introducing Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAV824S1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:310VAC, Package / Case:Radial, Operating Temperature:-40°C ~ 110°C, Type:Interference Suppression, Mounting Type:Through Hole, Number of Pins:2 Pin, ECQ-UAAV824S1 pinout, ECQ-UAAV824S1 datasheet PDF, ECQ-UAAV824S1 amp .Beyond Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAV824S1 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.