ECQ-UAAV684T1
Mfr.Part #
ECQ-UAAV684T1
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 310VAC RAD
Stock
799
In Stock :
799
Capacitance :
0.68µF
Lead Spacing :
22.5mm
Capacitance Tolerance :
± 10%
Width :
12 mm
Voltage :
310VAC
Lead Diameter :
0.8 mm
Product Length (mm) :
26
Seated Plane Height (mm) :
19
Product Depth (mm) :
12
Size (mm) :
26 X 12 X 19
Product Height (mm) :
19
Length :
26 mm
Terminal Pitch (mm) :
22.5
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Number of Pins :
2 Pin
Voltage Rating - AC :
310V
Height - Seated (Max) :
0.768 (19.50mm)
Capacitance Value :
0.68uF
Tolerance :
10%
Lead Diameter (mm) :
0.8
Size / Dimension :
1.024 L x 0.472 W (26.00mm x 12.00mm)
Height :
19 mm
Base Product Number :
ECQ-UAAV684
Voltage Rating - DC :
Datasheets
ECQ-UAAV684T1
Introducing Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAV684T1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:310VAC, Mounting Type:Through Hole, Type:Interference Suppression, Operating Temperature:-40°C ~ 110°C, Number of Pins:2 Pin, Package / Case:Radial, ECQ-UAAV684T1 pinout, ECQ-UAAV684T1 datasheet PDF, ECQ-UAAV684T1 amp .Beyond Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAV684T1 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.