ECQ-UAAV334T1
Mfr.Part #
ECQ-UAAV334T1
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 310VAC RAD
Stock
399
In Stock :
399
Tolerance :
10%
Size (mm) :
18.5 X 9 X 18
Height - Seated (Max) :
0.728 (18.50mm)
Features :
Product Depth (mm) :
9
Size / Dimension :
0.728 L x 0.354 W (18.50mm x 9.00mm)
Capacitance :
0.33μF
Product Length (mm) :
18.5
Lead Diameter :
0.6 mm
Voltage :
310VAC
Capacitance Tolerance :
± 10%
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Terminal Pitch (mm) :
15
Product Height (mm) :
18
Lead Spacing :
15mm
Base Product Number :
ECQ-UAAV334
Seated Plane Height (mm) :
18
Capacitance Value :
0.33uF
Height :
18 mm
Number of Pins :
2 Pin
Length :
18.5 mm
Width :
9 mm
Lead Diameter (mm) :
0.6
Voltage Rating - AC :
310V
Datasheets
ECQ-UAAV334T1
Introducing Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAV334T1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Interference Suppression, Voltage:310VAC, Operating Temperature:-40°C ~ 110°C, Number of Pins:2 Pin, ECQ-UAAV334T1 pinout, ECQ-UAAV334T1 datasheet PDF, ECQ-UAAV334T1 amp .Beyond Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAV334T1 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic ECQ-UAAV334T1
ECQUA Radial Thin Film Capacitor 0.728L x 0.354W 18.50mm x 9.00mm 10% 0.33µF 310VAC