ECQ-UAAV274T1
Mfr.Part #
ECQ-UAAV274T1
Description
CAP FILM 0.27UF 10% 310VAC RAD
Stock
697
In Stock :
697
Base Product Number :
ECQ-UAAV274
Terminal Pitch (mm) :
15
Size / Dimension :
0.728 L x 0.354 W (18.50mm x 9.00mm)
Voltage Rating - AC :
310V
Product Depth (mm) :
9
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Length :
18.5 mm
Capacitance Value :
0.27uF
Lead Diameter (mm) :
0.6
Width :
9 mm
Tolerance :
10%
Capacitance Tolerance :
± 10%
Number of Pins :
2 Pin
Product Length (mm) :
18.5
Capacitance :
0.27μF
Lead Diameter :
0.6 mm
Seated Plane Height (mm) :
18
Size (mm) :
18.5 X 9 X 18
Height - Seated (Max) :
0.728 (18.50mm)
Voltage :
310VAC
Lead Spacing :
15mm
Product Height (mm) :
18
Height :
18 mm
Datasheets
ECQ-UAAV274T1
Introducing Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAV274T1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 110°C, Mounting Type:Through Hole, Number of Pins:2 Pin, Voltage:310VAC, Package / Case:Radial, Type:Interference Suppression, ECQ-UAAV274T1 pinout, ECQ-UAAV274T1 datasheet PDF, ECQ-UAAV274T1 amp .Beyond Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAV274T1 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.