ECQ-UAAV104TA
Mfr.Part #
ECQ-UAAV104TA
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 310VAC RAD
Width :
8 mm
Tolerance :
10%
Voltage Rating - AC :
310V
Lead Length (mm) :
4
Product Depth (mm) :
8
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Length :
18.5 mm
Construction :
Plastic Rectangular Can
Capacitance Tolerance :
± 10%
Lead Diameter :
0.6 mm
Product Height (mm) :
12.5
Product Length (mm) :
18.5
Lead Spacing :
15mm
Lead Diameter (mm) :
0.6
Capacitance Value :
0.1uF
Base Product Number :
ECQ-UAAV104
Size (mm) :
18.5 X 8 X 12.5
Terminal Pitch (mm) :
15
Size / Dimension :
0.728 L x 0.315 W (18.50mm x 8.00mm)
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Number of Pins :
2 Pin
Seated Plane Height (mm) :
12.5
Voltage Rating - DC :
Height :
12.5 mm
Capacitance :
0.1μF
Ratings :
AEC-Q200, X2
Height - Seated (Max) :
0.512 (13.00mm)
Voltage :
310VAC
Datasheets
ECQ-UAAV104TA
Introducing Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAV104TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Operating Temperature:-40°C ~ 110°C, Mounting Type:Through Hole, Number of Pins:2 Pin, Type:Interference Suppression, Voltage:310VAC, ECQ-UAAV104TA pinout, ECQ-UAAV104TA datasheet PDF, ECQ-UAAV104TA amp .Beyond Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAV104TA ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.