ECQ-UAAF393KA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECQ-UAAF393KA
Manufacturer
Panasonic
Description
CAP FILM 0.039UF 10% 275VAC RADI
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Depth Tolerance (mm) :
±0.5
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Height Tolerance (mm) :
±0.5
Product Type :
Safety Capacitors
Suppression Class :
X2
Seated Plane Height (mm) :
11.5
Tolerance :
10%
Mounting :
Through Hole
Construction :
Plastic Rectangular Can
Product :
Safety Film Capacitors
Length Tolerance (mm) :
Height :
11.5 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Length (mm) :
15.3
Number of Pins :
2 Pin
ECCN (US) :
EAR99
Series :
ECQUA
Type :
Interference Suppression
Dielectric :
PP
Subcategory :
Capacitors
Lead Diameter :
0.6 mm
Capacitance Value :
0.039uF
Termination Style :
Radial
Brand :
Voltage :
275VAC
Product Category :
Safety Capacitors
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Lead Diameter (mm) :
0.6
Lead Length (mm) :
4
Length :
15.3 mm
Size (mm) :
15.3 X 5 X 11.5
Maximum Operating Temperature (°C) :
110
Lead Style :
Straight
Maximum Operating Temperature :
+ 110 C
Terminal Pitch (mm) :
12.5
Qualification :
AEC-Q200
Product Height (mm) :
11.5
Wire Form :
Straight
Product Depth (mm) :
5
Width :
5 mm
RoHS :
Details
Capacitance :
0.039 uF
Lead Spacing :
12.5 mm
HTS :
Packaging :
Bag
Datasheets
ECQ-UAAF393KA
Introducing Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAF393KA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2 Pin, Type:Interference Suppression, Voltage:275VAC, ECQ-UAAF393KA pinout, ECQ-UAAF393KA datasheet PDF, ECQ-UAAF393KA amp .Beyond Film Capacitors Panasonic ECQ-UAAF393KA ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.