ECQ-UAAF335KA
Mfr.Part #
ECQ-UAAF335KA
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 3.3UF 10% 275VAC RADIAL
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Ratings :
X2
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated AC :
275V
Height Seated (Max) :
1.161 29.50mm
Capacitance :
3.3μF
Size / Dimension :
1.220Lx0.748W 31.00mmx19.00mm
Package / Case :
Radial
Applications :
EMI, RFI Suppression
Datasheets
ECQ-UAAF335KA
Panasonic ECQ-UAAF335KA
ECQ-UA 3.3μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 275V-AC Polypropylene (PP), Metallized
ECQ-UAAF335KA Overview
1.083 27.50mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -40°C~110°C degrees Celsius.