ECQ-UAAF334S1
Mfr.Part #
ECQ-UAAF334S1
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.33UF 20% 275VAC RAD
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.650 16.50mm
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Ratings :
AEC-Q200, X2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitance :
0.33μF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated AC :
275V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.689Lx0.354W 17.50mmx9.00mm
Datasheets
ECQ-UAAF334S1
Panasonic ECQ-UAAF334S1
ECQ-UA 0.33μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 275V-AC Polypropylene (PP), Metallized
ECQ-UAAF334S1 Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.591 15.00mm.The device is capable of operating at the temperature of -40°C~110°C.