ECQ-UAAF225T1
Mfr.Part #
ECQ-UAAF225T1
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 2.2UF 10% 275VAC RAD
Stock
349
In Stock :
349
Film Capacitors
Package / Case :
Radial
Capacitance :
2.2μF
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
0.984 25.00mm
Ratings :
AEC-Q200, X2
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
1.220Lx0.571W 31.00mmx14.50mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
275V
Datasheets
ECQ-UAAF225T1
Panasonic ECQ-UAAF225T1
ECQ-UA 2.2μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 275V-AC Polypropylene (PP), Metallized
ECQ-UAAF225T1 Overview
Electrical devices have 1.083 27.50mm lead spacing.Temperatures of -40°C~110°C are suitable for operating the device.