ECQ-U3A223MGA
Mfr.Part #
ECQ-U3A223MGA
Description
CAP FILM 0.022UF 20% 300VAC RAD
Capacitance :
0.022µF
ECCN Code :
PC Pins
Published :
Size / Dimension :
0.591Lx0.197W 15.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Lead Pitch :
12.4968mm
Mount :
Height :
5mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Dielectric :
PET
Factory Lead Time :
27 Weeks
Series :
ECQ-UG
Lead Diameter :
600 µm
Number of Pins :
2
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.492 12.50mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Voltage - Rated AC :
300V
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm