ECQ-U2A682KLA
Mfr.Part #
ECQ-U2A682KLA
Description
CAP FILM 6800PF 10% 275VAC RAD
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Package / Case :
Radial
Terminal Shape :
Wire
Lead Pitch :
12.4968mm
Depth :
5mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Multilayer :
No
Lead Spacing :
0.492 12.50mm
Series :
ECQ-UL
Dielectric :
PET
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Mount :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
2
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.591Lx0.197W 15.00mmx5.00mm
JESD-609 Code :
e3
Reference Standard :
IEC60384-14
Height :
5mm
Capacitance :
6800pF
Ratings :
X2
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Applications :
EMI, RFI Suppression
Voltage - Rated AC :
275V