ECQ-P1H683GZ
Mfr.Part #
ECQ-P1H683GZ
Description
CAP FILM 0.068UF 2% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.068μF
Height Seated (Max) :
0.748 19.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Polypropylene (PP)
Lead Diameter :
600 µm
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
14mm
Tolerance :
±2%
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Through Hole
Depth :
7mm
Voltage - Rated DC :
50V
Termination :
PC Pins
Lead Length :
25mm
Dielectric :
PP
Operating Temperature :
-40°C~85°C