ECQ-P1H563GZW
Mfr.Part #
ECQ-P1H563GZW
Description
CAP FILM 0.056UF 2% 50VDC RADIAL
Height Seated (Max) :
0.728 18.50mm
Size / Dimension :
0.571Lx0.256W 14.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Capacitance :
0.056μF
Voltage - Rated DC :
50V
ECQ-P(Z)
JESD-609 Code :
e3
Lead Length :
4.5mm
Tolerance :
±2%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height :
18.5mm