ECQ-P1H562GZ
Mfr.Part #
ECQ-P1H562GZ
Description
CAP FILM 5600PF 2% 50VDC RADIAL
Lead Pitch :
5.0038mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Length :
4.5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
5600pF
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Height :
13mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.335Lx0.177W 8.50mmx4.50mm