ECQ-P1H562FZW
Mfr.Part #
ECQ-P1H562FZW
Description
CAP FILM 5600PF 1% 50VDC RADIAL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±1%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Length :
4.5mm
JESD-609 Code :
e3
Height :
13mm
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Size / Dimension :
0.335Lx0.177W 8.50mmx4.50mm
Capacitance :
5600pF
HTS Code :
Lead Pitch :
5.0038mm