ECQ-P1H433FZW
Mfr.Part #
ECQ-P1H433FZW
Description
CAP FILM 0.043UF 1% 50VDC RADIAL
Height Seated (Max) :
0.669 17.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.571Lx0.236W 14.50mmx6.00mm
Tolerance :
±1%
Height :
17mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
0.043µF
Lead Length :
4.5mm