ECQ-P1H334GZ
Mfr.Part #
ECQ-P1H334GZ
Description
CAP FILM 0.33UF 2% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.33μF
Height :
19.5mm
Lead Pitch :
12.4968mm
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.886Lx0.394W 22.50mmx10.00mm
Lead Diameter :
800 µm
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Lead Free
Bulk
Depth :
10mm
Lead Spacing :
0.492 12.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.965 24.50mm
Termination :
PC Pins
Dielectric :
PP
Lead Length :
25mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C