ECQ-P1H184GZ
Mfr.Part #
ECQ-P1H184GZ
Description
CAP FILM 0.18UF 2% 50VDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Pitch :
10.0076mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
16mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Capacitance :
0.18µF
HTS Code :
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Package / Case :
Radial
Applications :
High Frequency, Switching
Size / Dimension :
0.787Lx0.354W 20.00mmx9.00mm
Mount :
Through Hole
Series :
ECQ-P(Z)
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±2%
Lead Length :
25mm