ECQ-P1H183FZW
Mfr.Part #
ECQ-P1H183FZW
Description
CAP FILM 0.018UF 1% 50VDC RADIAL
Height :
14.5mm
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Lead Length :
4.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
0.018μF
Tolerance :
±1%
Published :
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.472Lx0.217W 12.00mmx5.50mm