ECQ-P1H152GZ3
Mfr.Part #
ECQ-P1H152GZ3
Description
CAP FILM 1500PF 2% 50VDC RADIAL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
RoHS Compliant
Dielectric :
PP
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.335Lx0.177W 8.50mmx4.50mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Radiation Hardening :
No
Series :
ECQ-P(Z)
Lead Free :
Contains Lead
Height :
7.5mm
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
1500pF
Lead Length :
25mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
50V