ECQ-P1H151JZ
Mfr.Part #
ECQ-P1H151JZ
Description
CAP FILM 150PF 5% 50VDC RADIAL
Tolerance :
±5%
Lead Length :
25mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Diameter :
500 µm
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric :
PP
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
5.0038mm
Height :
7.5mm
Capacitance :
150pF
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Depth :
4.5mm
Wire
Lead Free :
Lead Free
Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.335Lx0.177W 8.50mmx4.50mm
Datasheets
ECQ-P1H151JZ
Introducing Film Capacitors Panasonic ECQ-P1H151JZ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C, Number of Terminations:2, Package / Case:Radial, Voltage:50V, ECQ-P1H151JZ pinout, ECQ-P1H151JZ datasheet PDF, ECQ-P1H151JZ amp .Beyond Film Capacitors Panasonic ECQ-P1H151JZ ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.