ECQ-M2683KZ
Mfr.Part #
ECQ-M2683KZ
Description
CAP FILM 0.068UF 10% 200VDC RAD
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.068μF
Lead Pitch :
14.5034mm
Length :
20mm
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Length :
20mm
Series :
ECQ-M
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.571 14.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
14.5mm
Datasheets
ECQ-M2683KZ
Panasonic ECQ-M2683KZ
ECQ-M Radial Film Capacitor ±10% 0.068muF 200V