ECQ-M2393KZ
Mfr.Part #
ECQ-M2393KZ
Description
CAP FILM 0.039UF 10% 200VDC RAD
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
200V
Mounting Type :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Lead Length :
20mm
Lead Pitch :
12.4968mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
13.5mm
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
17mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-40°C
Series :
ECQ-M
Capacitance :
0.039µF
Lead Spacing :
0.492 12.50mm