ECQ-M2104KZ
Mfr.Part #
ECQ-M2104KZ
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 200VDC RADIAL
Film Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Pitch :
15.0114mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.1μF
Max Operating Temperature :
85°C
Width :
0m
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Length :
20mm
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Length :
0m
Min Operating Temperature :
-40°C