ECQ-M2102KZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECQ-M2102KZ
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 1000PF 10% 200VDC RAD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Dielectric Material :
Polyester
Lead Length :
20mm
Published :
Max Operating Temperature :
85°C
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-40°C
Mount :
Through Hole
Series :
ECQ-M
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
9mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
9mm
Termination :
PC Pins
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Pitch :
5.5118mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.217 5.50mm
Capacitance :
1000pF