ECQ-B1H101KF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECQ-B1H101KF
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 100PF 10% 50VDC RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Mount :
Through Hole
Lead Length :
20mm
Package / Case :
Radial
Lead Free :
Lead Free
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Shape :
Wire
Series :
ECQ-B(F)
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height :
0m
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lead Diameter :
500 µm
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Through Hole
Lead Pitch :
5.0038mm
Packaging :
Bulk
Dielectric :
PET
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.276Lx0.118W 7.00mmx3.00mm
HTS Code :
Termination :
PC Pins
Depth :
3mm
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Tolerance :
±10%