ECMS1V0905-102-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECMS1V0905-102-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 1000 OHM 4.0 A 80 V SMT
Stock
420
In Stock :
420
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Common Mode Chokes
Voltage Rating - DC :
80V
Current Rating (Max) :
4A
Mounting Type :
Surface Mount
Approval Agency :
Product :
Common Mode Chokes
Package :
Digi-Reel?
Height (Max) :
0.189" (4.80mm)
Voltage Rating - AC :
Product Status :
Active
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Impedance @ Frequency :
1 kOhms @ 100 MHz
Features :
Number of Channels :
1 Channel
Size / Dimension :
0.374" L x 0.276" W (9.50mm x 7.00mm)
Filter Type :
Power Line
Series :
ECMS1V0905
Ratings :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Mounting Style :
PCB Mount
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Termination Style :
Through Hole
Number of Lines :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
13mOhm
Datasheets
ECMS1V0905-102-R
Eaton-Electronics Division ECMS1V0905-102-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD