ECJ-ZEB1E222K
Mfr.Part #
ECJ-ZEB1E222K
Description
CAP CER 2200PF 25V X7R 0201
Height :
0.3mm
Depth :
300μm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Width :
0.3mm
Published :
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Thickness :
330.2μm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Free :
Lead Free
Ceramic
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Mount :
ECJ
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Length :
0.6mm
Capacitance :
2200pF
Datasheets
ECJ-ZEB1E222K
Panasonic ECJ-ZEB1E222K
ECJ 2200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
ECJ-ZEB1E222K Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 25V, it can be operated with a voltage of rated DC.
ECJ-ZEB1E222K Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V